Úschova peněz při prodeji nemovitosti

Bezpečná úschova penězPříprava kupní smlouvy a řešení úschovy peněz při prodeji nemovitosti je znamením, že se obchod blíží ke zdárnému konci. Už dávno jsou doby, kdy kupující prodávajícímu předal obálku s kupní cenou, převzal klíče a obchod byl uzavřen. V dnešní době je to trochu složitější vzhledem k aktuálním zákonům i důvěře lidí. Proto je potřeba nejpozději v průběhu příprav kupní smlouvy myslet i na bezpečné uschování kupní ceny za nemovitost. Nejčastěji se provádí advokátní, notářská nebo bankovní úschova. Dříve velmi oblíbená úschova financí v realitní kanceláři není podporována novým realitním zákonem a je možné ji provést jen na základě písemné žádosti klientů a za přesně určených podmínek. V Realitní agentuře PRORADOST se kterou spolupracuji je tato možnost již od počátku zakázána.

 

Proč je taková úschova vlastně potřebná? Je dobrá pro bezpečný prodej a koupi nemovitostí, protože ochrání jak kupující tak prodávající. Kupující po podpisu kupní smlouvy pošle peníze do úschovy a po jejich zapsání v katastru nemovitostí jako nových vlastníků se peníze uvolní na účet prodávajícího. Podmínky poslání i uvolnění z úschovního účtu jsou vždy nastaveny ve smlouvě o úschově která se uzavírá mezi kupujícím, prodávajícím a uschovatelem. 

 

Při realitních obchodech využívám nejčastěji úschovu advokátní JUDr. Tomáše Arnošta. Je to bezpečné, rychlé a spolehlivé řešení. Spolu s kupní smlouvou pro klienty připravíme i smlouvu o úschově.