Půdorys prodávané nemovitosti

Půdorys prodávané nemovitosti Vám pomůže prodat Vaši nemovitost. Přesto jej stálo hodně prodávajících, ale i realitních makléřů považuje za zbytečnost. Často jej v inzerátu nenajdete, přesto že Vám může výrazně usnadnit prodej bytu i rodinného domu. Zájemce o nemovitost má možnost se už na začátku podívat na dispozici prodávané nemovitosti. Nad jednoduchým plánem se může zájemce o Vaši nemovitost rozhodnout, zda je pro něho i nadále zajímavá a má si domluvit prohlídku nebo ne. Velice jednoduše se může stát, že si zájemce domluví prohlídku nemovitosti a už v prvním pokoji ví, že mu absolutně nevyhovuje. Důvodem je jiné uspořádání pokojů, než očekával podle fotek. Kdyby byl u každého inzerátu na byt nebo rodinný dům nakreslený půdorys, tak by byl prodej mnohem jednodušší. Prodávající by ušetřil mnoho času, který zbytečně věnoval prohlídkám.

Každý realitní makléř by měl vždy při přípravě nabídky věnovat dostatek času a prodávanou nemovitost změřit a nakreslit půdorys. Osobně se mi tato věc velmi osvědčila, protože takto často šetřím čas prodávajícího, zájemce, a nakonec i můj. Nakreslený půdorys může sloužit i jako bonus při rozhodování zájemce, zda danou nemovitost koupí nebo ne. Jak je to možné? Jednoduše, při prohlídce zájemce půdorys nemovitosti dostane do ruky. Večer při hodnocení prohlídek nemovitostí se na něj může znovu v klidu podívat a začít plánovat, jak tuto nemovitost upraví k obrazu svému. 

 

Jak na kreslení půdorysu

Kreslení pěkného půdorysu je potřeba věnovat nějaký čas. Každý není obdarován uměleckým nadáním a náčrtek tužkou splní úkol, ale rovněž může případného zájemce o nemovitost i odradit. Půdorys nemovitosti stačí nakreslit jednoduchý v malování, někdo využívá třeba ohraničení buněk v excelu. Dnes se dá najít i velké množství programů na kreslení jak klasických, tak v 3D podobě. Půdorys prodávané nemovitosti pak dostane zcela jiný rozměr. Osobně jsem zkoušel několik různých programů jak placených, tak zdarma. V současné době používám Sweet Home 3D a jsem s ním spokojen. Jak vypadá zpracovaný půdorys v nabídce a jestli je pro ni přínosem nebo ne se můžete podívat třeba na mých stránkách jednotlivých nemovitostí.  Způsob nejlepší prezentace prodávané nemovitosti potencionálním kupujícím nechám na Vašem posouzení. 

Půdorys prodávané nemovitosti vám pomůže prodat Vaši nemovitost
Půdorys bytu na prodej v Přerově
3D půdorys bytu na prodej v Přerově