Právní služby při prodeji nemovitosti

Kvalitní právní servis pro bezpečný prodej Vaší nemovitosti nebo družstevního podílu by měl být vždy prioritou nejen pro prodávajícího nemovitost, ale i pro kupujícího.

valitní právní servis pro bezpečný prodej Vaší nemovitosti nebo družstevního podílu by měl být vždy prioritou.Na internetu je možné najít velké množství smluv různé kvality volně ke stažení. Nejsem si jistý, že je to nejvhodnější cesta. Tyto smlouvy někdy nejsou aktuální, a často obsahují chyby, které mohou mít v průběhu realitní transakce fatální následky. Neprodáváte rohlíky, ale většinou velkou část svého majetku, který je v řádu statisíců, častěji milionů korun. Je potřeba si uvědomit, že každý prodej nemovitosti je specifický a je potřeba k němu přistupovat individuálně. Proto je dobré každou přípravu realitní smlouvy svěřit odborníkovi. Těmi správnými osobami jsou advokáti, případně notáři, nejlépe ti, kteří se zaměřují přímo na realitní právo. Jsou Vám připraveni pomoci s přípravou smlouvy o smlouvě budoucí, kupní smlouvou, úschovou financí po dobu trvání realitní transakce nebo třeba i takovým detailem jako je ověření podpisů na kupní smlouvě.  

Každý realitní makléř by měl spolupracovat s ověřeným a zkušeným advokátem, případně notářem. Osobně dlouhodobě spolupracuji s JUDr. Tomášem Arnoštem, který Vám poradí jak s občanským právem, tak má i bohaté zkušenosti s právem realitním. Jeho služby Vám mohu opravdu doporučit i v případě, že se rozhodnete pro prodej bez realitní kanceláře. 

Standardně pro klienty zajišťuji veškerou smluvní dokumentaci od smluv o zprostředkování prodeje přes rezervační smlouvy, smlouvy o smlouvách budoucích až po kupní smlouvy nebo smlouvy o převodu družstevního podílu. Součástí přípravy dokumentace je návrh na vklad do katastru nemovitostí.

 

Kvalitní právní servis pro bezpečný prodej Vaší nemovitosti nebo družstevního podílu vám poskytne JUDr. Tomáš Arnošt.