Prohlídka nemovitosti

Na prohlídku nemovitosti je dobré se pořádně připravit, stejně tak je potřeba dobře naplánovat časový sled v případě více zájemců. Jde o jeden z dalších velmi důležitých okamžiků během prodeje Vaší nemovitosti. Mnohdy rozhodují i malé drobnosti, které si třeba neuvědomujete, ale mohou znejistět nebo dokonce přímo odradit zájemce. Musíte si uvědomit, že první dojem hraje zásadní roli v celém realitním obchodu.

 

Na prohlídku nemovitosti je dobré se pořádně připravit. Jde o jeden z dalších velmi důležitých okamžiků během prodeje Vaší nemovitosti.

Stejně jako na focení je potřeba nemovitost připravit i na prohlídku. Pokud v nemovitosti ještě bydlíte, je dobré uklidit, nenechávat nikde nepořádek ideální je schovat i osobní věci. To vše proto, aby si zájemce mohl udělat lepší vlastní představu, jak se skutečně v nemovitosti cítí. Rovněž je dobré vyvětrat, protože i čich může případného zájemce hned na začátku odradit.    

 

Při prohlídkách je dobré, aby se jich účastnil jen prodávající a zájemci. Není vhodné, aby byli doma i další členové rodiny nebo domácí mazlíčci. Mohou sice být jako vhodné téma k prolomení ledů, ale většinou fungují jako výrazné rušivé vlivy. V případě menších nemovitostí a více členů může Váš byt působit malým a stísněným dojmem, uvědomte si že zájemce na prohlídku přijde s celou rodinou, případně i dalším poradním sborem v podobě rodičů nebo známého, který se v nemovitostech "vyzná".

 

Při prohlídce nemovitosti je potřeba zachovat určitou posloupnost, stejně jako při celém procesu prodeje nemovitosti. Na začátku proveďte zájemce obytnými místnostmi, potom kuchyní a na závěr si nechte další příslušenství jako sklep, hůra nebo garáž. Při prohlídce nezatajujte potenciálním kupujícím žádné závady nebo vady. Vždy se Vám to vrátí, protože nový majitel je dříve nebo později odhalí. To pro Vás může znamenat zbytečné nepříjemnosti v podobě uplatňování skrytých vad a následně plnění.

 

Zájemci rovněž přivítají, když mají možnost si prohlédnou další důležité věci, jako jsou list vlastnictví, náklady na bydlení, PENB, technickou dokumentaci, revize nebo třeba poplatky hrazené SVJ nebo družstvu v případě prodeje bytu.