Focení a videoprohlídka nemovitosti

Technika

Fotografie nemovitosti patří ke standardu při prodeji nemovitosti. Nebudeme si nic nalhávat, při každém prodeji a koupi hrají důležitou roli emoce. A u prodeje nebo koupě nemovitosti to platí mnohonásobně víc. Fotky a videoprohlídka nemovitostiProto je dobré této zdánlivě jednoduché věci při prodeji nemovitosti věnovat patřičnou pozornost. Nafotit byt nebo dům se může zdát snadné, protože v dnešní době každý fotí telefonem vše, co mu padne do oka. I fotky nemovitosti se dají pořídit telefonem nebo kompaktním fotoaparátem, pokud mají patřičné rozlišení, úhel záběru a možnost ručního nastavení. Pokud chcete mít fotky, které více přitáhnou pozornost zájemce, je lepší fotit zrcadlovkou nebo nemovitost nechat nafotit profesionálním fotografem. Při pořizování kvalitních fotografií interiéru je velmi dobrým pomocníkem stativ. 

 

Příprava nemovitosti

Nejen kvalitní fotografie, ale i její obsah by měl zájemce o Vaši nemovitost zaujmout. Stále se na fotkách inzerovaných nemovitostí můžeme setkat s hromadou špinavého nádobí v kuchyni, špinavým prádlem pohozeným na židli, sbírka gelů, šamponů a pěn v koupelně nebo domácí miláčci… Nejčastěji takové věci uvidíme u inzerce samoprodejců, ale bohužel i u některých kolegů makléřů. Často se to stává právě v okamžiku, kdy prodávající zvolí špatný postup prodeje nemovitosti a prodej svěří rovnou několika makléřům najednou (prodej na divoko) a na získání informací včetně pořízení fotek si na každého vyhradí půl hodiny.

Nemovitost se musí na focení připravit. Je dobré uklidit nejen běžné věci, ale i věci osobního charakteru. To vše proto, aby fotografie na zájemce působila správným dojmem. Vyšším levelem úklidu je homestaging, jehož účelem je příprava nemovitosti na fotografování a prodej tak, aby oslovila co nejvíce zájemců. 

Také videoprohlídka se dnes už stává běžnou věcí a pomáhá při prodeji nemovitosti. Základní verzí by měla být aspoň slideshow z fotografií, lepší variantou je natočení klasické videoprohlídky. Rozhodně zaujme zájemce mnohem více než jen něžná fotogalerie. Pro její natočení platí stejná pravidla jako pro fotografování, a tím že se ještě přidává zvuk.

 

Ještě nekončíme

Fotografie nemovitosti už patří ke standardu při prodeji nemovitosti. Počítejte s tím, že kvalitní nafocení připraveného bytu zabere 1 – 2 hodiny času u rodinného domu podle velikosti je doba delší. Po focení následuje další fáze a to postprodukce. Z fotografií je potřeba vybrat ty správné a ještě je doladit k dokonalosti. Tímto nemyslím vymazání prasklin nebo plísně na stěnách, ale vyladění detailů, které nám mohli uniknout při focení. Například se může jednat o oříznutí nebo úpravu jasu fotografie. Úspěch při prodeji nemovitosti je potom na 100% zaručen.