Financování koupě nemovitosti

Financování koupě nemovitosti je další důležité rozhodnutí pro kupujícího na cestě za pořízením nového domova. Pokud má o financování koupě nemovitosti kupující jasno, je to dobré znamení pro prodávajícího. 

Financování koupě nemovitosti hypotékaKaždý zájemce o Vaši nemovitost by měl mít představu o způsobu úhrady kupní ceny. Nejvíce používané jsou platby z vlastních zdrojů a různými druhy úvěrů.

U vlastních zdrojů je situace jednoduchá, zájemce má hotovost ať už našetřenou, darovanou nebo půjčenou od rodiny. Po podpisu  převede kupní cenu na depozitní účet během pár dní a může se s návrhem vkladu na katastr. 

Ale co když bude chtít financovat koupi nemovitosti nějakým úvěrem? Má vůbec představu zda mu jej banka poskytne? Často se setkávám se zájemci, kdy chtějí jít na prohlídku domu nebo bytu, ale vůbec netuší jakým způsobem za nemovitost zaplatí. Proč se jich nezeptat ještě před prohlídkou, jestli už o tomto mají jasno? Pokud bude kupující pořizovat nemovitost na hypoteční úvěr, měl by prodávající počítat, že peníze za prodávanou nemovitost bude mít k dispozici za dva až tři měsíce od doby, kdy se s kupujícím dohodl na prodeji nemovitosti.  

Zájemcům kteří by rádi bydleli ve vlastním domě nebo bytě a nemají dostatek vlastních finančních prostředků pomůžu zajistit vhodné a výhodné financování. Spolupracuji s několika nezávislými finančními poradci, kteří se zájemci zkonzultují jejich požadavky a předloží jim několik možných variant řešení. Zájemce si už jen vybere tu nejvýhodnější pro něj. 

 

Financování koupě nemovitosti je další důležité rozhodnutí pro kupujícího na cestě za pořízením nového domova. Proto se může s důvěrou obrátit na kolegy:

Premium Financial Services s.r.o.    Kateřina Doležalová Vratislav Hanuš
tel: +420 776 412 910    tel: +420 775 948 660 tel: +420 775 772 220
e-mail: info@premiumfinance.cz    e-mail: katerina.dolezalova@partners.cz e-mail: v.hanus@msquatro.cz