Rodinný dům Kozlovice

Rodinný dům Kozlovice

Cena 7.490.000,- Kč

Popis nemovitosti

Řadový rodinný dům s dispozicí 4+kk a zahrádkou najdeme v klidné lokalitě Kozlovic, nejžádanější městské části města Přerov. Patrový rodinný dům se zastavěnou plochou 79 m2 disponuje užitnou plochou 145 m2 v celkově třech nadzemních podlažích. Dům není podsklepen.

 

V přízemí najdeme prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem, koupelnu se sprchovým koutem a WC, garáž s dálkově ovládanými vraty, sklad a technickou místnost. Pohodlný přístup do 1. patra je po dřevěném schodišti od společnosti JAP.

V prvním patře se nachází tři samostatné pokoje z nichž dva jsou neprůchozí, koupelna s vanou a infrasaunou, samostané WC s bidetem. V pokojích jsou instalované vestavné skříně.

Podkroví je zatepleno a vybaveno radiátory, podlaha je plovoucí. Obložení zateplené střechy je provedeno dřevěnými palubkami.  Na střeše jsou tři vikýřová okna, která zajišťují dostatečné osvětlení celého prostoru. Vstup do podkroví je po vysouvacím schodišti, které bylo při rekonstrukci umístěno do koupelny.

 

Rodinný dům byl zkolaudován v roce 1984 jako dřevostavba typu OKAL se sedlovou střechou pokrytou pálenou taškou. Dům byl rekonstruován v roce 2012 a do současné doby je průběžně udržován. Proběhla výměna plastových oken, která směřují na severozápad do klidné slepé ulice a na jihovýchod s výhledem do zahrady, současně  byly vyměněny vstupní dveře a garážová vrata. S novou fasádou bylo provedeno zateplení vnějších stěn. V prvním patře jsou sádrokartonové podhledy a v celém domě byla položena plovoucí podlaha. V kuchyňském koutu, koupelnách a na WC je položena dlažba. V roce 2022 byly na střechu umístěny fotovoltaické panely o výkonu 4,2 kWp, s bateriovým úložištěm o velikosti 7,2 kW, které zajišťují ohřev teplé vody v kombinovaném bojleru a výrazně snižuje náklady na spotřebovanou elektrickou energii v domě.

Rodinný dům je připojen na veškeré inženýrské sítě - elektřinu, plyn, městský vodovod, veřejnou kanalizaci i připojení na internet a KTV. Vytápění domu zajišťuje ústřední topení spolu s kondenzačním plynovým kotlem. O ohřev teplé vody se stará kombinovaný boiler (ohřev el. energií z FVE nebo plynem).

 

Z kuchyňského koutu je možné vyjít přes francouzské okno na dvůr a dále na zahrádku o velikosti 296 m2. Dvorek nabízí dostatek soukromí k odpočinku a relaxaci. Na zahradě jsou postaveny přístavek na nářadí a skleník. Zahrada je převážně zatravněna a jsou na ní vysazeny ořešák, višeň a rybíz . Zadní část je připravena na dobudování posezení. Zahrada je průchozí a na jejím konci je zbudováno další parkovací místo.

Před domem je pozemek o velikosti 58 m2 na kterém je možné zaparkovat až 4 osobní vozidla.

 

Kozlovice jsou velmi žádanou lokalitou ve městě Přerov. Umístění domu ve slepé ulici přímo vybízí ke klidnému a pohodovému rodinnému životu. V Přerově se nachází veškerá občanská vybavenost, dobrou dopravní obslužnost zajišťuje nejen dálnice D1, ale i železniční a autobusové spojení. Městská část Kozlovice je velmi dobře dostupná nejen díky pravidelným spojům MHD, ale i díky napojení na chodník s cyklostezkou vedoucí přímo do Přerova. Kozlovice rovněž nabízí bohaté sportovní vyžití v místním sportovním areálu a napojení na oblíbenou cyklostezku Bečva.